Bilgilendirme

Discord Kuralları

1. Kanal kirliliği yapmayın , Karakter oluşturma gibi kanallarda sohbet etmeyin aksi hale Uyarı ardından MUTE alacaksınız. Kanalları amacına uygun kullanın.ve sohbet kuralları için sabitlenen mesajlarına bakın

2. Kavga çıkarmak, kavga çıkaracak sözler söylemek VEYA kavgayı devam ettirmek yasaktır. Şahsa küfür yasaktır ve tüm küfürlerinizde spoiler kullanınız. Kimse kimseye aşağılayamaz yada küçümseyemez kimin yaşı kaç olursa olsun birbiriyle dalga geçemez

3. Din, dil, ırk, fobi ayrımı yüzünden dalga geçmek yasaktır , Mim kanallarında Siyasi mimler abartılmadığı sürece yasak değildir, dark memelerinizde spoiler kullanın.

4. Birbirinize laf yetiştirmek yasaktır. bir konu üzerinde çok durup tartışma çıkarmak yasaktır.

5. isyana teşvik yada grup olarak sunucudan çıkmak ile tehdit sunucuya düşman olduğunuz anlamına gelir. karalisteye alınırsınız

6. Yönetim mensuplarını, ciddiye almamak, sözlerini dinlememek, onlarla alay etmek vs. tamamıyla yasaktır. Ayrıca, bu sunucudaki üyeler içinde geçerlidir.

7. Sunucu veya her hangi bir konu hakkında sunucudaki üyelerle birlikte GRUP DM'i kurmak yasaktır. Sunucu hakkında grup kurup örgütlenmek hainliğe girecektir.

Ek Olarak:
Yönetim Sohbet yada DM gibi ortamlarda spoilerli küfür zorunlu değildir. ama her zaman şahsa küfür yasaktır.
Sunucuda kurallarda olmayan bir sebepten uyarılırsanız (örneğin sohbet kanalına fazlaca aynı-benzer fotoğrafı atmak) devam etmeyiniz, uyarıldığınız konuyu bir kuralmış gibi varsayınız.
13 yaşındak küçük kişiler Discord ToS nedeniyle sunucuya alınmayacaktır.
Sansürlenecek kelimeler genel olarak küfür/hakaretlerdir.

Roleplay Kuralları

1.Basit RP , FRP'ye girer , bir yere Girer yada uyanır yazmayınız. cümleyi uzatınız ve daha kaliteli RP yapınız. 4 kelime kuralını uygulayın (eylemleriniz minimum 4 kelime yazmalıdınız [koridordaki geçer RP’si hariç])

2. koridor gibi geçer yazmanız gereken yerler 00 ile işaretlenmiştir , Kontrol noktalarında eğer bir güvenlik birimi varsa o güvenliğe kimlik gösteriniz

3. bir yerden almadığınız-elde etmediğiniz şeyi RP de bir anda kullanamazsınız.

3. Eğer Tesla Aktifken siz oradan Geçerseniz Ölmüş olursunuz. MTF Gücü Tesla'yı deaktif ederek geçebilir.

5.Kesinlikle ama kesinlikle SCP ya da bir insanın eylemlerini siz yazmayın. olayın sonuçlarını siz yazmayın ( ÖRNEK: makinalı tüfek ile onu taramaya başlar ve taramaya başlar başlamaz karşıdaki kişi ölür- ASLA OLMAMALI- Karşıdaki kişinin eylemleri beklenmeli ve @RP Yönetimi bu olayı sonuçlandırmalı , siz ateş edince merminin o kişiye gelip gelmemesini RP Yönetimi ve @● YÖNETİM ● deki bir kişi belirler.

6.RP'de OP Olmak veya hiç yakalanmamak, kombo yapmak gibi eylemler kesinlikle yasak

7. Lütfen eylemlerinizi yaparken NPC’leri unutmayınız. Yani bir eylemi yaparken NPC CCTV'leri yada gardiyanları, etrafınızdaki NPC’leri unutmayınız.

EK:
Vakıf'ta öylece dolaşamazsınız ve giremezsiniz yada her hangi bir yasak eylemi yapamazsınız, bir çok yerde NPC Gardiyan ve CCTV vardır bunun dışında Gate-B de bir HID Silahı bulunmaktadır. RP’niz saçma veya çocuksu olduğu fark edilirse FRP (Fail Roleplay) Cezası alırsınız. OOC Sohbet için #ooc-sohbet kanalını kullanın, RP kanallara OOC şeyleri yazmayın, gif veya emoji atmayın (OOC Konuşacaksanız parantez içerisinde #ooc-sohbet yazabilirsiniz.).

Terimler

IC (In Character) = Roleplay içi davranmak, rol yapmak.
OOC (OutOFCharacter) = Roleplay dışı konuşmalarınızı içerir , belirli şeyleri rol dışı belirtmeniz gerekir
FailRP = Yanlış rol yapmaktır
PG PowerGaming = Gerçekten çok uzak ve abartılı güç kullanmaya çalışmak tek dokunuşta birini yere sermek gibi.
Mad RP = Deli RP demektir. Örnek: Kanınızı içmek , sebepsiz yere veya amaçsızca eşyalara zarar vermek , Random Kill yapmak.
MG MetaGaming = IC içinde gerçek davranmamak , örneğin rp'de dönen bir bilgiyi IC içinde öğrenmediniz ilk önce IC içinde öğrenip sonra dile getirmeniz lazım

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License